لیست رشته های پیراپزشکی

سه شنبه 11 ارديبهشت 1397
18:47
سپید

لیست رشته های پیراپزشکی

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه لیست رشته های پیراپزشکی و بطور کلی درباره کارشناسی وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_1636" align="aligncenter" width="600"]لیست رشته های پیراپزشکی لیست رشته های پیراپزشکی[/caption]

بخش های مختلف لیست رشته های پیراپزشکی

در زمینه لیست رشته های پیراپزشکی سوالاتی ممکن است برای داوطلبان پیش آید که در این مقاله به بیان این سوالات خواهیم پرداخت. از جمله این سوالات یا موارد مطرح می توان به این چند مورد اشاره نمود.

  1. لیست رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی
  2. لیست رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ناپیوسته
  3. لیست رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی پیوسته

لیست رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی

همانگونه که در بخش قبل بیان شد وزارت بهداشت در مقطع کاردانی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. در این بخش به بیان برخی از این رشته ها خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که وزارت بهداشت در این مقطع به پذیرش بدون آزمون نیز می پردازد. برای اطلاع از شرایط این پذیرش به ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکیمراجعه نمایید.

رشته های هوشبری ، تکنسین سلامت دهان و دندان ، ساخت پروتز های دندانی ، بهداشت دهان ، اتاق عمل ، بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری ها ، بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانواده ، بهداشت حرفه ای ، بهداشت محیط ، تکنولوژی پرتوشناسی ( رادیولوژی ) ، تکنولوژی پرتودرمانی ( رادیولوژی ) ، تکنولوژی پزشکی هسته ای ، علوم آزمایشکاهی ، فوریت های پزشکی ، پرستاری ، مامایی ، مدارک پزشکی.

[caption id="attachment_1637" align="aligncenter" width="600"]رشته های پیراپزشکی رشته های پیراپزشکی[/caption]

لیست رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ناپیوسته

کارشناسی ناپیوسته یکی دیگر از مقاطعی است که وزارت بهداشت اقدام به پذیرش دانشجو می کند. کارشناسی ناپیوسته در واقع مقطع کاردانی به کارشناسی می باد. از این رو مدرک پایه برای این مقطع کاردانی می باشد. در این بخش به بیان لیست رشته های پیراپزشکی در این مقطع خواهیم پرداخت.

رشته های هوشبری ، ساخت پروتز دندانی ، اتاق عمل ، بهداشت عمومی ، بهداشت محیط ، تکنولوژی پرتوشناسی ، تکنولوژی پرتودرمانی ، بهداشت حرفه ای، حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین ، تکنولوژی پزشکی هسته ای ، علوم آزمایشکاهی ، فوریت های پزشکی ، پرستاری ، مامایی ، مدارک پزشکی.

لیست رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی پیوسته

کارشناسی پیوسته از مقاطع تحصیلی است که تنوع رشته بالاتری نسبت به مقاطع تحصیلی قبلی دارد. از انجایی که طول درره تحصیلی این مقطع به نسبت قبلی بیشتر می باشد از این رو آموزش های تکمیلی و مناسبی را دانشجویان این مقطع کسب می نمایند. در این بخش به بیان لیست رشته های پیراپزشکی که در این مقطع وزارت بهداشت دانشجو پذیرش دارد خواهیم پرداخت.

رشته ساخت پروتز های دندانی ، رشته بهداشت عمومی ، رشته بهداشت حرفه ای ، رشته بهداشت محیط ، رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ، رشته کتابداری در شاخه پزشکی ، رشته فناوری اطلاعات سلامت ، رشته علوم حدیث ، اخلاق و آداب پزشکی ، رشته مامایی ، رشته پرستاری ، رشته اعضای مصنوعی و وسایل کمکی ، رشته شنوایی شناسی ، رشته گفتار درمانی ، رشته فیزیولوژی ، رشته بینایی سنجی ، رشته مددکاری اجتماعی ، رشته کاردرمانی ، رشته تکنولوژی پرتوشناسی ، رشته هوشبری ، رشته اتاق عمل ، رشته تکنولوژی پزشکی هسته اس ، رشته مهندسی پزشکی بالینی ، رشته علوم آزمایشگاهی ، رشته علوم تغذیه ، رشته علوم و صنایع تغذیه ، رشته اداره امور بیمارستانی ، رشته مهندسی پزشکی ( بیوالکتریک ).

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه لیست رشته های پیراپزشکی و بطور کلی درباره کارشناسی وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دکتری وزارت بهداشت

وزارت بهداشت

دکتری

دکتری دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه پیام نور

پیراپزشکی

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

منبع:

لیست رشته های پیراپزشکی


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات