نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

دوشنبه 10 ارديبهشت 1397
18:56
سپید

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_1267" align="aligncenter" width="600"]نقل و انتقالات دانشگاه آزاد نقل و انتقالات دانشگاه آزاد[/caption]

سوالات مهم در زمینه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

در بخش قبل بیان شد که با رعابت برخی شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای برخی داوطلبان امکان پذیر می باشد. در این بخش سوالاتی که ممکن است برای این دسته از دانشجویان در زمینه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد پیش آید را به صورت تیتر وار بیان خواهیم کرد. از جمله این سوالات می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. سایت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
  2. زمان شروع نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
  3. شرایط عمومی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
  4. سرایط اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
  5. امکان نقل و انتقال در صورت نداشتن شرایط اختصاصی

سایت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

در چند سال اخیر به منظور تجمیع فعالیت های مختلف تمامی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از طریق سامانه منادا به نشانی اینترنتی www.monada.iau.ir صورت می گیرد. از این رو داوطلبان ابتدا با مطالعه شرایط و ضوابطی که از طریق آن برای دانشجو امکان ثبت درخواست انتقالی می شود، در بازه زمانی تعیین شده برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام نمایند. در ادامه این مقاله شرایط و ضوابط و همچنین زمان فعال شدن این سامانه را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

زمان شروع نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در همه ساله در دو بازه زمانی برای دو ورودی مهر و بهمن ماه برای ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان واجد شرایط فعال می گردد. از این رو داوطلبان می توانند جهت ثبت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه در صورت داشتن شرایط آن در بازه زمانی مراجعه نمایند. برای ورودی بهمن ماه نیز این سامانه بر اساس آخرین تغییری که به خود دیده در از اواسط بهمن ماه تا اواخر این ماه فعال می شود.

شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در حالت کلی به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود. شرایط عمومی در واقع به شرایط کلی گفته می شود که معمولا اکر دانشجویان دانشگاه آزاد دارا هستند. اما شرایط اختصاصی در واقع به دلایل خاصی که ممکن است داوطلبان به خاطر آن تمایل به تغییر دانشگاه محل تحصیل خود نمایند گفته می شود. این شرایط از این رو اختصاصی گفته می شود که تنها برخی از دانشجویان دارای آن هستند. در ادامه پاره ای از این شرایط عمومی و اختصاصی را بیان خواهیم نمود.

شرایط عمومی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

همانگونه که بیان شد شرایط عمومی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد شرایطی است که ممکن است اکثر داوطلبان دارای این شرایط باشند. اما داشتن این شرایط دلیل بر امکان تایید انتقال به حساب نمی آید. از جمله این شرایط می توان به این موارد اشاره نمود:

دانشجوی متقاظی بایستی حداقل یک نیمسال در دانشگاه اصلی تحصیل نموده باشد.

امکان نقل انتقال از واحد های خودگردان تنها به واحد های خودگردان امکان پذیر می باشد.

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد تنها مختص به دانشجویانی است که از طریق آزمون پذیرش شده اند. از این رو این امکان برای دانشجویان بدون آزمون فراهم نمی باشد.

در نیمسال آخر تحصیل امکان نقل و انتقال وجود ندارد.

امکان نقل و انتقال از واحد های الکترونیکی به جهت غیر حضوری بودن آن فراهم نمی باشد.

امکان نقل و انتقال برای دانشجویان پژوهش محور فراهم نمی باشد.

امکان نقل و انتقال از واحد های بین الملی به واحد های داخل کشور فراهم نمی باشد.

[caption id="attachment_1270" align="aligncenter" width="600"]نقل و انتقالات آزاد نقل و انتقالات آزاد[/caption]

شرایط اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به آن دشته از شرایط گفته می شود که مختص به بعضی از داوطلبان دارد که با توجه به این شرایط درخواست انتقال خود را می دهند. از مهمترین شرایط اختصاصی می توان به این موارد اشاره نمود.

ضوابط انتقالی بر اساس ازدواج یا متارکه : در این مورد در صورتی که دانشجو در دوران تحصیل خود ازدواج و یا متارکه نماید می تواند درخواست انتقالی نماید.

ضوابط انتقالی بر اساس امتیاز خانواده شهدا و ایثارگران : این امکان برای همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان بالای 25 درصد فعال می باشد.

ضوابط انتقالی برای دانشجویان بیمار ، معلول و باردار

انتقال برای همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد

انتقالی بر اساس فوت والدین همسر و یا فرزند

امکان انتقالی و میهمان بر اساس حکم قهرمانی برای ورزشکاران

امکان نقل و انتقال در صورت نداشتن شرایط اختصاصی

در صورتی که دانشجویی با وجود این که هیچ کدام از شرایط اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را نداشته باشد با توجه با رعایت برخی شرایط می تواند این درخواست را در سامانه ثبت نماید. از جمله این شرایط می توان به استفاده از جدول هم ترازی اشاره نمود. در این مورد دانشجو با توجه به جدول هم ترازی به واحد های دانشگاه آزاد که در یک تراز قرار می گیرند درخواست انتقالی نماید. از این رو برای این دسته از داوطلبان لازم است که ابتدا از واحد هایی که با دانشگاه خود آنها در یک تراز قرار می گیرند اطلاع حاصل نمایند و پس از آن اقدام به ثبت درخواست نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

منبع:

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات