انصراف از دانشگاه آزاد

جمعه 11 خرداد 1397
11:40
سپید

انصراف از دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه انصراف از دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_4181" align="aligncenter" width="600"]انصراف از دانشگاه آزاد انصراف از دانشگاه آزاد[/caption]

موارد مطرح در موضوع انصراف از دانشگاه آزاد

در صورتی که دیگر مطالب انشار داده شده در این سایت را مطالعه نموده باشید با روش ارائه مباحث در این سامانه آشنا شده اید. در این مقاله نیز به مانند دیگر مطالب انشار داده شده ابتدا به بیان مباحث مهم و مطرح شده در این مطلب می پردازیم تا با نظم مناسب این مقاله را به پیش بریم و هم این که خوانندگان از قبل با موضوعات مورد بحث آشنا شده و نسبت به مباحث مطرح در رابطه با انصراف از دانشگاه آزاد پیش زمینه مناسبی داشته باشند. از این رو می توان در رابطه با مباحث مطرح در این موضوع به این چند مورد اشاره نمود.

  1. شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه آزاد
  2. هزینه یا جریمه انصراف از دانشگاه آزاد
  3. توضیحات پایانی در انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه آزاد

به طور کلی هر دانشجویی در دانشگاه آزاد بدون هیچ مانعی می واند از ادامه تحصیل در این دانشگاه انصراف دهد. اما اصل بسیار مهم در زمینه انصراف از دانشگاه آزادبحث جریمه یا هزینه انصراف از تحصیل می باشد. در این زمینه در بخش بعد توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود. اما بایستی بیان شود که در صورتی دانشجویی به دلیل مسائل انضباطی و یا مسائل امنیتی از دانشگاه اخراج شود هزینه این بابت اخراج خود نبایستی پرداخت نماید. همچنین آن دسته از دانشجویانی که پس از انصراف از دانشگاه آزاد در دیگر واحد این دانشگاه به ادامه تحصیل خواهند پرداخت نیز از پرداخت این جریمه معاف خواهند بود.

هزینه یا جریمه انصراف از دانشگاه آزاد

هزینه و یا جریمه انصراف از دانشگاه آزاد بر اساس مقطع تحصیلی و ترم های گذارنده شده متفاوت با یکدیگر می باشد. از این رو جریمه ای که یک دانشجوی دوره کارشناسی برای انصراف از تحصیل خود در دانشگاه آزاد پرداخت می نماید به هیچ عنوان با جریمه انصراف در سایر مقاطع برابری نمی ند. از این رو بر اساس آخرین تغییراتی که در رابطه با جریمه انصراف از دانشگاه آزاد اعمال گردیده در صورتی دانشجویی پس از گذشت بیش از یک سال تحصیلی اقدام به انصراف از تحصیل نماید بایستی جدا از بدهی خود یک و نیم برابر شهریه ثابت سال تحصیلی را پرداخت نماید. البته در گذشته در این حالت دانشجو می بایست کا شهریه دوره را پرداخت نماید که با این اصلاح شرایط به نسبت بهتر شد. همچنین اگر دانشجویی تا سه ماه می تواند انصراف از تحصیل خود را لغو نماید و دوباره به تحصیل ادامه دهد. مورد دیگر اینکه اگر دانشجویی در بدو ثبت نام و ورود به دانشگاه برای ورودی مهر ماه تا 30 مهر انصراف دهد نیاز به پرداخت جریمه نمی باشد. همچنین برای ورودی بهمن ماه نیز این تاریخ تا قبل از 30 بهمن می باشد.

[caption id="attachment_4182" align="aligncenter" width="600"]انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد[/caption]

توضیحات پایانی در زمینه انصراف از دانشگاه آزاد

در رابطه با انصراف از دانشگاه آزاد مهم ترین بحث پرداخت جریمه و میزان آن می باشد. از این رو داوطلبان با توجه به برخی شرایط تا حدی می توانند از پرداخت هزینه بیشتری جلوگیری نمایند. همچنین در صورتی دانشجویی پس از انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد در واحد دیگر این دانشگاه به تحصیل بپردازد نیاز به پرداخت جریمه نمی باشد. این مورد می تواند بسیا مفید برای این دسته از دانشجویان باشد و از پرداخت هزینه اضافه ای جلوگیری نماید. مورد دیگر این که حتما دانشجویان قبل از انصراف خود نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند چرا که در زمان انصرا این هزینه ها به میزان جریمه انصراف آنها افزوده می گردد. مورد آخر این که هر دانشجویی تا قبل از ثبت نام حضوری و ارائه مدارک خود با دانشگاه دانشوی آن دانشگاه به حساب نمی آید. بخصوص در مواردی که ثبت نام اولیه یا اینترنتی قبل از ثبت نام حضوری و ارائه مدارک صورت می گیرد. در این حالت در صورت انصراف داوطلب نیاز به پرداخت هزینه های تحت عنوان جریمه انصراف از دانشگاه آزاد وجود نخواهد داشت.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه انصراف از دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید انصراف از دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

منبع:

انصراف از دانشگاه آزاد


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات