انتخاب رشته کنکور 97

جمعه 11 خرداد 1397
14:42
سپید

انتخاب رشته کنکور 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه انتخاب رشته کنکور 97 و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_3936" align="aligncenter" width="600"]انتخاب رشته کنکور 97 انتخاب رشته کنکور 97[/caption]

موضوعات مطرح در انتخاب رشته کنکور 97

برای این که در انتخاب رشته کنکور 97 داوطلبان بتوانند به بهترین نحو ممکن اقدام نمایند بایستی به برخی موارد توجه نموده و از اقدامات شتاب زده اجتناب نمایند. همانگونه که در تمامی مقالات انتشار داده شده مشاهده نموده اید ما در ابتدا به صورت فهرست وار به بیان موارد مطرح و تاثیر گذار در موضوع می پردازیم. در زمینهانتخاب رشته کنکور 97 نیز به همین منوال عمل خواهیم نمود. از این رو در این بخش به بیان تیتر وار موارد مطرح و تاثیر گذار در انتخاب رشته کنکور 97 می پردازیم تا در ادامه به صورت کامل در رابطه با آنها توضیحات لازم را ارئه نماییم. از جمله این موارد می توان به این چند مورد اشاره نمود.

  1. کارنامه اولیه کنکور و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور 97
  2. تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور 97
  3. دیگر موارد موثر در انتخاب رشته کنکور 97

کارنامه اولیه کنکور و تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور 97

همانگونه که در بخش های مختلف بیان شد پس از انشار کارنامه اولیه داوطلبان فرایند انتخاب رشته کنکور 97 شروع می گردد. از این رو این کارنامه در زمینه انتخاب رشته می تواند بسیار موثر باشد. از جمله مهمترین مواردی که در زمینه کارنامه اولیه توجه نمود این نکته است که این کارنامه در واقع معلوم می سازد که آیا داوطلب مورد نظر می تواند در انتخاب رشته کنکور 97 شرکت نماید و یا خیر. در واقع در کارنامه اولیه اعلام می گردد که چه دسته ای از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می باشد. حتی در این کارنامه تمامی دانشگاه ها جداگانه اعلام می گردد. حتی دوره های روزانه نیز جداگانه مشخص می باشد. از این رو در ابتدا داوطلبان بایستی به مواردی که در کارنامه اولیه آنها گنجانده شده است توجه نموده و با توجه به این مطالب در انتخاب رشته کنکور 97 شرکت نمایند.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور 97

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب رشته کنکور 97 می تواند موثر واقع گردد سهمیه های در نظر گرفته شده از سوی سازمان سنجش است. مهمترین سهمیه که بیش از 90% داوطلبان را در بر می گیرد سهمیه مناطق می باشد. در این سهمیه داوطلبان بر اساس شهری که در آن آزمون داده و یا دوره تحصیل خود را به پایان رسانده اند به مناطق یک تا سه تقسیم می شوند. رتبه هایی که در کارنامه اولیه داوطلب قرار دارد نیز در قالب این مناطق مشخص می گردد. از این رو در این سهمیه بندی در واقع داوطلبان با افرادی رقابت دارند که از لحاظ برخورداری از امکانات آموزشی در یک سطح می باشند و به هیچ عنوان یک داوطلب در شهر کوچکی واقع در منطقه سه از لحاظ آموزشی با داوطلبی که در پایتخت آزمون می دهد مقایسه نمی گردد. که این امر می توان برای تمامی داوطلبان بخصوص داوطلبان شهر های کم برخوردار از لحاظ امکانات آموزشی مناسب باشد. دیگر سهمیه ای که در زمینه انتخاب رشته کنکور 97 می تواند موثر واقع گردد سهمیه های مربوط به گروه شاهد ، ایثارگران و رزمندگان می باشد. البته این سهمیه ها به نسبت سهمیه مناطع بخش قابل توجهی از داوطلبان را در بر نمی گیرند اما در هر صورت جزء سهمیه های موجود در انتخاب رشته کنکور 97 به حساب می آید که در فرایند پذیرش شرایط خاصی برای این دسته از داوطلبان وجود دارد.

[caption id="attachment_3984" align="aligncenter" width="600"]انتخاب رشته کنکور سراسری 97 انتخاب رشته کنکور سراسری 97[/caption]

دیگر موارد موثر در انتخاب رشته کنکور 97

داوطلبان به هنگام آماده شده برای انتخاب رشته کنکور 97 بایستی از میان رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور 97 دست به انتخاب هایی بزنند. این انتخاب ها با توجه به رتبه داوطلبان می تواند دسته بندی گردد. اما قبل از تمامی این موارد داوطلبان بایستی ابتدا هدف و محدوده علایق خود را در رابطه با رشته مورد نظر خود مشخص سازند. این در واقع اولین گام به حساب می آید. چرا که با این اقدام از محدوده بسیار گسترده ی رشته ها خود را راحت ساخته و وارد بخشی شده ایم که در واقع رشته های مورد علاقه و همچنین اهداف داوطلب به حساب می آید. در این بخش نیز داوطلب می تواند مباحث دیگری همچون بازار کار ، محل های دانشگاه که این امر با توجه به بافت فرهنگی خانواده داوطلب بخصوص برای داوطلبان دختر ممکن است تاثیر گذار باشد ، را در امر انتخاب رشته کنکور 97 موثر قرار دهیم. از این رو داوطلبان با توجه به این موارد دست به انتخاب هایی خواهند زد که آینده تحصیلی و صد در صد آیند شغلی آنان را تحت شعاع خود قرار خواهد داد. به همین جهت است که در زمینه انتخاب رشته کنکور 97 داوطلبان بایستی بسیار دقیق عمل نمایند تا بدون کوچکترین اشتباهی به هدف اصلی خود برسند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه انتخاب رشته کنکور 97 و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید انتخاب رشته کنکور 97


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات