شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

چهارشنبه 16 خرداد 1397
10:48
سپید

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_4255" align="aligncenter" width="600"]شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 شرایط شرکت در کنکور سراسری 98[/caption]

موضوعات مورد بحث در شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 موضوعات و موارد یمطرح خواهیم نمود که به نظر بایستی داوطلبان کنکور 98 در زمینه آنها اطلاعات لازم را داشته باشند. در ابتدا نیز به بیان سرفصل های مورد بحث در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 در این بخش می پردازیم. از این رو می توان از میان سر فصل های مرتبط با این موضوع به این موارد اشاره نمود.

 1. توضیحات ابتدایی در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98
 2. شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98
 3. شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 98
 4. توضیحات پایانی در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

توضیحات ابتدایی در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

به طور کلی هنگامی که در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 سخن به میان می آید داوطلبان بایستی با دو دسته از شرایط مواجه باند. این دو دسته از شرایط در واقع شرایط عمومی و شرایط اختصاص می باشد. در زمینه تفاوت های این دو دسته از شرایط در بخش های بعدی توضیحاتی ارائه خواهیم نمود. اما در این بخش تنها به بیان این امر اکتفا می نماییم که این شرایط اختصاصی از شرایطی می باشند که مختص به این آزمون بود و بایستی داوطلب دارای این شرایط بوده باشد.

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 98

به هنگا صحبت در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 اولین موردی که بایستی به بیان آن بپردازیم در زمینه شرایط عمومی این آزمون می باشد. شرایط عمومی در واقع شرایطی می باشند که معمولا تمامی داوطلبان دارای آن می باشند و اختصاص به این آزمون به تنهایی ندارد و دیگر آزمون ها نیز این شرایط را از داوطلبان خود می خواهند. از جمله این شرایط می توان به این چند مورد اشاره نمود.

 1. اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا دیگر ادیان مورد تایید قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم عناد و دشمنی ( نه اعتراض ) با نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم احراز فساد اخلاقی
 4. عدم سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر
 6. برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی
 7. نداشتن سوء پیشینه و فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98 در واقع به آن دسته از شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 بیان می گردد که مختص به کنکور سراسری 98 می باشد و در سایر آزمون ها نمی توانید از شرایط را مشاهده نمایید. در این بخش به بیان برخی از این شرایط خواهیم پرداخت.

داشتن مدک دیپلم نظام قدیم و یا گواهی دوره پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام جدید و یا داشتن مدک معادل آن ( کاردانی ).

آن دسته از داوطلبان شرکت در کنکور سراسری 98 که دانشجوی دوره های روزانه در مقاطع مختلف اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری که تمایل به شرکت مجدد در کنکور را داشته باشند بایستی تا قبل از 30 بهمن 97 انصراف خود را از دانشگاه اعلام نمایند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه های کشور به مانند دانشجویان انصرافی پس از تسویه کامل از دانشگاه یا موسسه تحصیلی قبلی خود هیچ منعی برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 98 را ندارند.

[caption id="attachment_4256" align="aligncenter" width="600"]شرایط کنکور سراسری 98 شرایط کنکور سراسری 98[/caption]

توضیحات پایانی در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

در میان شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98 بایستی در مورد آن دسته از داوطلبان که از دانشگاه قبیل خود برای شرکت مجدد در کنکور سراسری 98 انصراف داده اند و یا این که از دانشگاه قبلی خود اخراج شده اند نبایستی از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل داشته باشند.

مورد دیگر این که با توجه به محدودیت های موجود د راین مقاله تنها به بیان شرایط اصلی و مهم کنکور سراسری 98 پرداخته ایم. از این رو داوطلبان عزیز می توانند برای اطلاع از دیگر شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 به دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مراجعه نمایند. در پایان نیز می توانید برای کسب اطلاعات دیگر به لینک هایی که در انتهای این مقاله قرار داده شده است مراجعه نمایید.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

انصراف از دانشگاه دولتی

ترمیم معدل برای کنکور

شرکت مجدد در کنکور سراسری

منبع:

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات