شرایط جهش تحصیلی

چهارشنبه 16 خرداد 1397
11:08
سپید

شرایط جهش تحصیلی

دانش آموزان و والدین عزیز در صورتی که در زمینه شرایط جهش تحصیلی و به طور کلی درباره مدارس مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی و راهنمایی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_4293" align="aligncenter" width="600"]شرایط جهش تحصیلی شرایط جهش تحصیلی[/caption]

موارد مطرح در شرایط جهش تحصیلی

در زمینه شرایط جهش تحصیلی سوال و ابهامات متعددی می تواند مطرح باشد. این مقاله نیز با هدف پاسخ گویی به همین سوالات و ابهامات نگاشته شده است و در ابتدا نیز به بیان مباحث کلی در این مقاله می پردازیم تا خوانندگان با توجه به این موارد به ادامه مقاله توجه نمایند. با توجه به این توضیحات می توان از موارد مورد بحث در ادامه این موقاله به این چند مورد اشاره نمود.

  1. زمان ثبت نام برای جهش تحصیلی
  2. نحوه ثبت نام و شرایط جهش تحصیلی
  3. توضیحات پایانی در زمینه شرایط جهش تحصیلی

زمان ثبت نام برای جهش تحصیلی

قبل از شروع توضیحات در این زمینه بایستی بیان شود که به طور کلی امکان جهش تحصیلی در برخی مقاطع وجود دارد به این صورت که دانش آموزان دوره ابتدایی می توانند از پایه های دوم به چهارم ، سوم به پنجم و چهارم به ششم اقدام به جهش تحصیلی نمایند. از این رو در این مقاله در صورتی در مورد زمان و نحوه ثبت نام و یاشرایط جهش تحصیلی سخن به میان آمد تنها در این پایه ها امکانپذیر خواهد بود.

در مورد زمان ثبت نام جهش تحصیلی نیز بایستی بیان شود که اطلاع رسانی در زمینه زمان ثبت نام جهش تحصیلی معمولا از سوی مدیر مدرسه انجام می گیرد. این اطلاع رشانی و ثبت نام معمولا در اردیبهشت ماه هر سال تحصیلی قبل از شروع امتحانات خرداد ماه انجام می گیرد.

نحوه ثبت نام و شرایط جهش تحصیلی

داوطلبانی که تقاضا برای جهش تحصلی دارند بایستی ابتدا نسبت به شرایط آن اطلاعات لازم را داشته باشند. از این رو ابتدا به بررسی شرایط جهش تحصیلی در تمامی پایه ها خواهیم پرداخت. با توجه به این توضیحات می توان در زمینه شرایط جهش تحصیلی به این چند مورد اشاره نمود.

الف) در تمامی دروس در آن پایه و پایه ها قبلی داوطلب مورد نظر سطح پیشرفت تحصیلی خیلی خوب را کسب نموده باشد.

ب) آموزش و پروش استثنایی صلاحیت های هوشی و و روانی دانش آموزان را برای این منظور تایید نموده باشد.

تبصره 1 ) دانش آموزان در زمینه سطح پیشرفت تحصیلی خیلی خود از درس تربیت بدنی و وضعیت تربیتی معاف می باشند.

تبصره 2 ) استفاده از این امر تنها برای یک بار در طول دوره ابتدایی امکان پذیر می باشد.

گزارش پیشرفت تحصیلی این دسته از داوطلبان در دوره امتحانات شهریور ماه می باشد.

تمامی این موارد را می توان در کنار آزمون هوش یا همان آزمون استعداد تحلیلی قرار داد. در صورتی در این آزمون ضریب هوشی دانش آموز بالای 120 باشد و با شرایط بالا می تواند در آزمون جهشی برای پایه بالاتر شرکت نماید.

در مورد نحوه ثبت نام نیز همانگونه که بیان شد شوع ثبت نام جهش تحصیلی از طریق مدیر مدرسه اطلاع رسانی می گردد. از این رو برای ثبت نام نیز بایستی درخواست داوطلبان به مدیر مدرسه داده شود. همچنین معلم دانش آموز نیز بایستی در این مورد نظر مثبت داشته باشد.

[caption id="attachment_4294" align="aligncenter" width="600"]جهش تحصیلی جهش تحصیلی[/caption]

توضیحات پایانی در زمینه شرایط جهش تحصیلی

به طور کلی نمی توان جهش تحصیلی و اقدام برای آن را مثبت در نظر گرفت. چرا که جهش تحصیلی به مانند دیگر موارد دارای جنبه های مثت و جنبه های منفی می باشد. از این رو پس از بررسی این جنبه ها اقدام به این امر نمایید. همچنین با توجه به این که جهش تحصیلی در دوره ابتدایی تنها یک بار امکانپذیر می باشد از این رو در انتخاب سال آن توجه ویژه ای داشته باشید.

دانش آموزان و والدین عزیز در صورتی که در زمینه شرایط جهش تحصیلی و به طور کلی درباره مدارس مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی و راهنمایی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

مدارس تیزهوشان

مدارس نمونه دولتی

مدارس شاهد

مدارس

مطالب مرتبط با شرایط جهش تحصیلی

www.azmoon.medu.ir

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان

پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

کلید سوالات آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

ثبت نام آزمون نمونه دولتی

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

ثبت نام مدارس ماندگار البرز

www.azmoon.tehranedu.ir

ثبت نام مدارس شاهد

زمان ثبت نام مدارس شاهد

www.saja.medu.ir

منبع:

شرایط جهش تحصیلی


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات