شهریه دانشگاه آزاد

جمعه 14 ارديبهشت 1397
18:02
سپید

شهریه دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شهریه دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_2302" align="aligncenter" width="600"]شهریه دانشگاه آزاد شهریه دانشگاه آزاد[/caption]

موارد مطرح در شهریه دانشگاه آزاد

در زمینه شهریه دانشگاه آزاد سوالاتی ممکن است که برای داوطلبان طرح باشد. در این قسمت به صورت فهرست وار به بیان این موارد خواهیم پرداخت تا در بخش های خود به طور کامل در مورد هر کدام به طور مفصل توضیحات لازم را ارائه نماییم.

  1. میزان شهریه دانشگاه آزاد
  2. زمان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد
  3. تسهیلات شهریه دانشگاه آزاد

میزان شهریه دانشگاه آزاد

یکی از مهمترین موارد در زمینه شهریه دانشگاه آزاد میزان آن می باشد. به طور کلی چند فاکتور در این زمینه بسیار تاثیر گذار می باشد که از جمله می توان به مقطع تحصیلی ، تعداد واحد ها ، نوع واحد ها اشاره نمود. مقطع تحصیلی در زمینه میزان شهریه از این رو تاثیر گذار است که هر چه مقطع تحصیلی بالاتر باشد میزان شهریه نیز به همان نسبت افزایش می یابد. از این رو میزان شهریه برای یک ترم مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد مبلغی در حدود یک الی دو میلیون تومان ، برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بیش از چهار میلیون تومان و برای مقطع دکتری دانشگاه آزاد در حدود هشت میلیون تومان می باشد. تعداد واحد هه و نوع آن در میزان شهریه متغیر تاثیرگذار می باشد. لازم به ذکر است که میزان شهریه واحد های عملی در تمامی مقاطع تحصیلی مبلغ بالاتری به نسبت سایر واحد های می باشد. بنابرین رشته های عملی مانند رشته های گروه مهندسی یا گروه ها پزشکی شهریه های بالاتری دارند.

زمان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

زمان پرداخت شهریه در تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد پس هم زمان با انتخاب واحد می باشد. به همین سبب داوطلبانی که پذیرش دانشگاه آزاد را کسب نموده اند بایستی در هنگام انتخاب واحد که در ابتدای هر ترم تحصیلی می باشد شهریه ترم را پرداخت نمایند. البته داوطلبان می توان با رعایت برخی ضوابط در هنگام انتخاب واحت تنها شهریه ثابت را پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که شهریه ها به طور کلی به دو دسته شهریه ثابت و متغیر تقسیم می شود که شهریه ثابت میزان مبلغ ثابت در طورل دوره تحصیلی می باشد که در ابتدای هر ترم بدون توجه به تعداد و نوع واحد بایستی پرداخت گردد. شهریه متغیر نیز به میزان شهریه ای گفته می شود که به تعداد و نوع واحد ها بستگی دارد.

[caption id="attachment_2303" align="aligncenter" width="600"]میزان شهریه دانشگاه آزاد میزان شهریه دانشگاه آزاد[/caption]

تسهیلات شهریه دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد به مانند دیگر دانشگاه ها برای برخی از دانشجویان خود برخی تسهیلات در نظر گرفته اند. تسهیلات شهریه دانشگاه آزاد در زمینه های مختلفی می باشد. این تسهیلات با عنوان های کمک هزینه شهریه بیشتر شناخته می شود. در کنار آن نیز برخی وام ها برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. داوطلبان دانشگاه آزاد می توانند برای اطلاع از انواع تسهیلات شهریه دانشگاه آزاد به دفترچه دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شهریه دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید در زمینه شهریه دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

www.azmoon.org

منبع:

شهریه دانشگاه آزاد


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات