رشته های علمی کاربردی

شنبه 15 ارديبهشت 1397
11:01
سپید

رشته های علمی کاربردی

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه رشته های علمی کاربردی و بطور کلی درباره دانشگاه علمی کاربردی مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_2037" align="aligncenter" width="600"]رشته های علمی کاربردی رشته های علمی کاربردی[/caption]

نحوه تقسیم بندی رشته های علمی کاربردی

به طور کلی رشته های علمی کاربردی در چهار گروه عمده تقسم بندی می شود. این چهار زیرگروه عبارتند از : گروه صنعت ، گروه مدیریت و خدمات اجتماعی ، گروه فرهنگ و هنر ، گروه کشاورزی. از این رو در این مقاله رشته های علمی کاربردی را به صورت تفکیکی در این گروه ها بیان خواهیم نمود. لازم به ذکر است که رشته های علمی کاربردی در قالب این گروه ها به صورت دفترچه های جداگانه و یا در قالب یک دفترجه بیان می شود اما داوطلبان به هنگام انتخاب بایستی تنها از یک گروه برای انتخاب رشته ها استفاده نمایند و نمی توان از دو یا چند گروه اقدام به انتخاب رشته نمود. در ابتدای این مقاله به بیان رشته های علمی کاربردی در گروه صنعت می پردازیم.

رشته های علمی کاربردی در گروه صنعت

رشته های علمی کاربردی در گروه صنعت همانگونه که نام آن مشخص است مخصوص داوطلبان گروه ریاضی می باشد. این رشته ها در سایر دانشگاه ها در گروه کلی فنی و مهندسی قرار می گیرد. البته سایر داوطلبان نیز به جهت بدون آزمون بودن آن می توانند به یکی از این رشته ها را انتخاب نمایند. در این بخش به بیان برخی از رشته های این گروه خواهیم پرداخت.

رشته مهندسی برق ، رشته مهندسی عمران ، رشته مهندسی مکانیک ، رشته مهندسی شیمی ، رشته مهندسی پزشکی ، رشته مهندسی معماری ، رشته مهندسی صنایع غذایی ، رشته مهندسی مواد ( متالوژی) و مهندسی کامپیوتر و IT . تمامی این رشته ها در گرایش های مختلفی می باشد از این رو این رشته ها از تنوع بالایی برخوردارند.

رشته های علمی کاربردی در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی

رشته های علمی کاربردی در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی همان رشته های گروه انسانی سایر دانشگاه ها می باشد. این گروه به مانند سایر دانشگاه ها در دانشگاه علمی کاربردی نیز متقاظیلن بالایی را دارند. در این بخش به بیان برخی از رشته های پر متقاظی این گروه خواهیم پرداخت.

رشته حقوق در گرایش های مختلف ، رشته مدیریت در گرایش های مختلف ، رشته مددکاری در گرایش های مختلف ، رشته حسابداری در گرایش های مختلف ، رشته تربیت بدنی در گرایش های مختلف ، رشته تغذیه ورزشی ، رشته ایمنی سلامت و محیط زیست صنایع ( HSE ).

رشته های علمی کاربری در گروه فرهنگ و هنر

رشته های علمی کاربردی در این گروه که همان گره هنر در سایر دانشگاه ها به حساب می آید بر خلاف دیگر دانشگاه ها تنوع بالایی را دارد. این تنوع بالا به صورتی است که برخی رشته ها در این گروه تنها در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می گردد. یه همین جهت برای داوطلبانی که می خواهند در این رشته ها ادامه تحصیل نمایند بهتر است از رشته های علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر نیز اطلاع داشته باشند. از جمله این رشته ها می توان به این موارد اشاره نمود.

رشته بازیگری ، رشته گویندگی و دوبلوری ، رشته گریم در چندین گرایش ، رشته مجری گری ، رشته خبرنگاری ، رشته مترجمی زیان انگلیسی در گرایش های مختلف ، رشته موسیقی در گرایش های مختلف ، رشته هنر های دیجیتال ، رشته فیلم نامه نویسی ، رشته عکاسی خبر ، عکاسی مد و پوشاک ، رشته سینما در گرایش های کارگردانی و فیلم نامه نویسی ، رشته انیمیشن ، نقاشی در گرایش های مختلف ،رشته معماری در گرایش های طراحی داخلی ، طراحی محیط بیرونی ، رشته گرافیک در گرایش های مختلف ، رشته هتلداری ، رشته آشپزی.

[caption id="attachment_2038" align="aligncenter" width="600"]رشته های دانشگاه علمی کاربردی رشته های دانشگاه علمی کاربردی[/caption]

رشته های علمی کاربردی در گروه کشاورزی

رشته های علمی کاربردی در گروه کشاورزی نیز به مانند دیگر گروه های علمی کاربردی دارای رشته ها متنوع و خاصی می باشد که در این بخش به برخی از این رشته ها اشاره خواهیم نمود.

رشته گیاه پزشکی ، رشته جنگلداری تلفیقی ، رشته دامپروری در گرایش های مختلف ، رشته فناوری باغبانی در گرایش های گیاهان دارویی و گیاهان زینتی ، رشته بهداشت مواد غذایی و دامی ، رشته صنایع غذایی ، رشته مهندسی فناوری شیلات.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه رشته های علمی کاربردی و بطور کلی درباره دانشگاه علمی کاربردی مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

ثبت نام علمی کاربردی

دفترچه علمی کاربردی

نتایج علمی کاربردی

شهریه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

زمان ثبت نام علمی کاربردی

مطالب مرتبط با لیست رشته های علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

منبع:

رشته های علمی کاربردی


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات