ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و سراسری

يکشنبه 16 ارديبهشت 1397
22:52
سپید

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد و بطور کلی درباره دکتری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

[caption id="attachment_969" align="aligncenter" width="600"]ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد[/caption]

موارد مطرح در زمینه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد

در بخش قبل بیان شد که در زمینه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد سوالاتی ممکن است برای داوطلبان پیش آید. این سوالات در زمینه های مختلفی ممکن است باشد. این مقاله در واقع برای پاسخگویی به این سوالات نگاشته شده است. از جمله این سوالات می توان به این موارد اشاره نمود:

  1. زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد
  2. نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد
  3. نحوه امتیاز دهی در ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد
  4. انواع پذیرش در دکتری دانشگاه سراسری و آزاد

زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد در سال های گذشته به صورت جداگانه برگزار می شد. آزمون دکتری نیز به همان نسبت به صورت جداگانه برگزار می شد. اما از سال 96 به بعد ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد ادغام گردیده و به صورت مشترک انجام می گیرد. زمان شروع این ثبت نام نیز با توجه اعمال آخرین تغییرات صورت گرفته در اواسط آذر ماه صورت می گیرد. به همین سبب داوطلبان بایستی در این بازه زمانی بر اساس دستورالعملی که در بخش بعدی بیان خواهد شد برای ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد

همانگونه که در بخش قبل بیان شد ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد ادغام گردیده و به صورت مشترک انجام می گیرد. از این رو داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند بایستی در بازه زمانی آذر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت وارد بخش دکتری این سایت شده و از طریق لینک ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است که در این مرحله از ثبت نام دیگر لازم نیست که داوطلبان در همان مرحله اول مانند ثبت نام دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایند. در این مرحله تنها نیاز به وارد نمودن اطلاعات اطلاعات داوطلب می باشد.

[caption id="attachment_970" align="aligncenter" width="600"]ثبت نام دکتری دانشگاه سراسری و آزاد ثبت نام دکتری دانشگاه سراسری و آزاد[/caption]

نحوه ی امتیازدهی در ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد

بخشی از آزمون دکتری بر اساس امتیازاتی است که داوطلب بایستی داشته باشد. به همین دلیل در صورت داشتن این امتیازات احتمال قبولی داوطلبان در زمان برگزاری آزمون بسیار بالا می رود. از جمله این امتیازات می توان به داشتن مقالات علمی اشاره نمود. مورد بعدی در این زمینه داشتن کتاب یا مقاله ترجمه شده است. همچنین داوطلبان در صورتی که در زمینه رشته خود تجربه کاری داشته باشند نیز می تواند در زمینه قبولی داوطلبان امتیاز خوبی به حساب آید. مرود بعدی نیز معدل داوطلبان در مقاطع قبلی می باشد. معدل در صورتی می تواند موثر باشد که رشته داوطلب در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بایستی مرتبط باشد.

انواع پذیرش در دکتری دانشگاه آزاد و سراسری

داوطلبانی که اقدام ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد می کنند بایستی به شیوه های پذیرش در مقطع دکتری توجه ویژه ای داشته باشند. در دکتری معمولا به دو روش کلی پذیرش انجام می گیرد. این دو روش پذیرش در مقطع دکتری پذیرش پژوهش محور و پذیرش آموزش - پژوهشی می باشد. تفاوتی این دو نوع از پذیرش در مقطع دکتری به میزان تاثیر گذاری آیتم های مختلف بستگی دارد. به این صورت که در روش آموزشی - پژوهشی تاثیر آزمون 50 درصد می باشد. از این رو در این شیوه تاثیر آزمون بسیار بالا می باشد. آیتم بعدی ماثر در این روش سوابق آموزشی ، پژوشی و فناوری یا همان رزومه کاری می باشد که تاثیر آن 20 در صو و در آخر مصاحبه علمی و عملی که 30 درصد تاثیر دارد.

در شیوه دکتری پژوهش محور تاثیر آزمون بر خلاف شیوه آموزشی - پژوهشی 30 درصد می باشد. از این رو تاثیر آزمون در این شیوه پذیرش نسبت به قبلی کمتر می باشد. مورد بعدی سوابق آموزشی یا همان رزومه علمی و کاری می باشد. که به مانند شیوه قبلی تاثیر آن 20 درصد می باشد. معیار بعدی که در این شیوه از اهمیت برخوردار است مصاحبه علمی و سنجش عملی میباشد. این آیتم تاثیر 30 درصدی دارد. در آخر تهیه ترح واره می باشد که برای پذیرش در دکتری شیوه پژوهش محور تاثیر 20 درصدی دارد.

لازم به ذکر است که این شیوه ها در دکتری دانشگاه سراسری و دکتری دانشگاه آزاد اعمال می گردد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد و بطور کلی درباره دکتری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و سراسری

دکتری دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

منبع:

ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و سراسری


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت تخصصی مشاوره تحصیلی تلفنی سپید سایت مشاوره تلفنی است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات